A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9
Test Adı

AMİLAZ

Açıklama

Amilaz, karbonhidratların sindiriminde kullanılan bir enzim türüdür. Protein yapıdaki bu enzim, az miktarda kanda da yer alır. Pankreas hastalıkları başta olmak üzere belirli sağlık sorunları nedeniyle amilaz düzeyi normal aralıkların dışına çıkabilir. Bu duruma yol açabilen hastalıkların araştırılmasında kullanılan amilaz testi, kan veya idrar testi şeklinde uygulanabilen bir tetkik türüdür. Bu testin sonucunda amilaz düşüklüğü veya amilaz yüksekliği tespit edildiğinde sonuçlar hekim tarafından incelenerek gerekli görülmesi halinde altta yatan sağlık sorununa ilişkin daha detaylı tanı testlerine başvurulur.

Sinonim

Amilaz

Çalışma Zamanı

Her gün

Sonuç Verme Süresi

Aynı gün saat 18.00

Numune Türü

Serum

Numune Kabı

Jelli tüp

Numune Alım ve Taşıma

-

Hastanın Hazırlanması

-

Biolojik Referans

10-100 IU/L

Çalışma Yöntemi

Spektrofotometrik, enzimatik, kinetik

Kullanımı

Pankreas fonksiyon testlerinden biridir. Pankreatit, pankreatik kist ve pseudo kistler, parotis bezi enfeksiyonları, intestinal obstrüksiyon ve enfarktüsler, ektopik gebelik, safra yolları hastalıkları, diabetik ketoasidoz, peritonit, makro amilazemi, baz

Num Kap Etmeme Ned

-

Lab Kodu

-

TALATPAŞA TIP LABORATUVARLAR GRUBU

Whatsapp iletişim hatları fiyat alma ve yerinde hizmet, hafta içi 08:00 / 20:00 hafta sonu 08:00 / 19:00 arası hizmet vermektedir.

info@talatpasatip.com

0 (850) 259 88 75

Whatsapp İletişim Hattı:
0 (555) 473 90 01

Evde & İşyerinde Numune Alma Hattı:
0 (553) 173 53 03

Takip Et

© Talatpasatip.com. Tüm Hakları Saklıdır.