COVİD-19 Tanı Testi Hakkında Bildiri

Saygıdeğer Hekimlerimiz ve Hastalarımız;
 
Talatpaşa Laboratuvarlar Grubu olarak, ülkemizde COVID-19 salgını ile mücadele ettiğimiz bu günlerde sizlerden COVİD-19 tanı testlerinin çalışılıp çalışılmadığı ile ilgili pek çok soru aldık. Konuya netlik kazandırmak amacı ile Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün COVİD-19 tanı laboratuvarlarının yetkilendirilmesine yönelik yayınladığı 80962070 sayılı yazının ilgili kısmını sizlerle paylaşmak istedik. 
Yazıda;
 
‘’Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından resmi olarak yetkilendirilmemiş kamu, üniversite hastaneleri ve özel laboratuvarların COVID-19 tanısına yönelik herhangi bir test yapma yetkileri bulunmamaktadır. Yetki verilmediği halde COVID-19 tanı testlerini çalıştığı tespit edilen merkezler hakkında yasal inceleme ve cezai işlem başlatılacaktır’’ ibaresi yer almaktadır. 
 
İlgili maddeye göre mevcut koşullarda COVID-19 tanısına yönelik test çalışmamız mümkün görünmemektedir. Mevzuatı ve gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Laboratuvarımıza ilgili testi çalışabilme yetkisi verilir ise durumu ivedi olarak sizlerle paylaşacağız. 
Daha güzel günler görebilmek dileği ile...
 
Saygılarımızla...